BRÜLOR:

BuSer tarafından tasarlanıp yakma başlığı ecosteam’in üst kısmına monte edilmiştir. Böylece yakma havası sıcak olarak içeriye girmiş, max. Yanma verimi elde edilmiştir ve montaj kolaylığı sağlanmıştır.

BACA GAZINDAN EKONOMİ:

Yanma odası ve baca gazı dışında iki cidar daha oluşturlmuştur. Yakma havası birinci cidardan geçirilerek ısıtılır, böylece önemli miktarda ısı/yakıt tasarrufu sağlanır. İkinci cidar alüminyüm saçtan reflektör yüzeyi olarak dizayn edilmiştir, üzerine gelen enerji yansıtılarak dış yüzeyin ısınması önlenmiştir. Ayırıca ikinci cidar ile dış cidarın ısınması engellenmiştir.

İşletmelerde, her 1000 kg/h buhar tüketimi için %10 verim farkının sağlandığı yıllık enerji tasarrufu, 12.000-18.000 Euro arasındadır.

HIZLI BUHARLAŞMA:

Ecosteam buhar jeneratörü 3 dakikada buhar verir. Borular içerisinde az su bulunduğundan, yanma neticesi oluşan enerji hemen suya geçer. Böylece önemli miktarda yakıt tasarrufu olur. Isı alış-veriş yüzeyleri az olduğundan, işletme anında veya işletme hazır halde iken ısı kayıpları çok azdır. Yük değişmelerine çok kısa zamanda uyum sağlar.

İşletmelerde, her 1000 kg/h buhar tüketimi için %10 ve %100 su hacimlerine bağlı olarak boşa harcanan enerji tutarı, yıllık 12.000 Euro’dur.


ARIZAYI ANINDA TEŞHİS:

Işıklı göstergeler yardımı ile arıza anında görülür.

 EMNİYET:

Çeşitli veriler (7 adet) değerlendirilen brülörün yanması durdurulmuştur. Bunlara rağmen basınç değerin üzerine çıkmış ise emniyet ventili açar ve buhar tahliyesi yapılır.

Ecosteam iç dizayn görüntüsü